Małopolska

Gimnazjaliści na start – Samsung Athletic Cup 2011 w Krakowie

Na Stadionie Lekkoatletycznym AWF w Krakowie w sobotę, 4 czerwca br., odbędą się eliminacje do zawodów lekkoatletycznych dla młodzieży gimnazjalnej – Samsung Athletic Cup. Zwycięzcy eliminacji regionalnych z 16 miast Polski będą

Na Stadionie Lekkoatletycznym AWF w Krakowie w sobotę, 4 czerwca br., odbędą się eliminacje do zawodów lekkoatletycznych dla młodzieży gimnazjalnej – Samsung Athletic Cup. Zwycięzcy eliminacji regionalnych z 16 miast Polski będą rywalizować w finale Samsung Athletic Cup 2011, który rozegra się 12 czerwca br. w Krakowie.


W sobotę, 4 czerwca br., na Krakowskim Stadionie Lekkoatletycznym AWF odbędą się eliminacje do Samsung Athletic Cup 2011, zawodów lekkoatletycznych dla młodzieży gimnazjalnej. Młodzi sportowcy będą rywalizować w sześciu konkurencjach: biegi na 100m, 300m, 600m (kobiety) i 1000m (mężczyźni) oraz pchnięcie kulą, skok w dal i skok wzwyż. Zwycięzcy eliminacji automatycznie zakwalifikują się do ogólnopolskiego finału zawodów, który rozegra się 12 czerwca br. w Krakowie.


Głównym celem zawodów Samsung Athletic Cup, organizowanych od 2004 roku przez firmę Samsung Electronics, jest odkrywanie młodych talentów sportowych i umożliwienie im profesjonalnej kariery. Dodatkowo, Samsung Athletic Cup promuje aktywny i zdrowy tryb życia oraz zasady fair play wśród dzieci i młodzieży.


Ambasadorką tegorocznej edycji Samsung Athletic Cup jest Anna Agaciak – obecna brązowa medalistka Europy juniorów w skoku w dal i rekordzistka Polski juniorów i młodzieżowców w skoku w dal i trójskoku zaczynała swoją karierę od zwycięstwa w zawodach Samsung Athletic Cup w 2005 roku. Ambasadorem ósmej edycji zawodów jest również inny, znany polski lekkoatleta Artur Partyka, trzykrotny olimpijczyk i 12-krotny mistrz Polski w skoku wzwyż.


W ramach tegorocznej edycji zawodów Samsung Athletic Cup 2011 odbędzie się 16 eliminacji regionalnych. To będą już ostatnie eliminacje do finału zawodów.


Pełne wyniki oraz więcej informacji na stronie: http://www.sport.samsung.pl/

A to już wiesz?  Bridgestone Road Show w Krakowie

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy