Kraków Zabytki Krakowa

Wycieczka do Krakowa

Jeżeli chcesz wybrać się na wycieczkę do Krakowa, ponieważ bardzo lubisz to miasto, a mieszkasz na drugim końcu Polski,teraz jest to możliwe. Jednak, nawet jeśli

Jeżeli chcesz wybrać się na wycieczkę do Krakowa, ponieważ bardzo lubisz to miasto, a mieszkasz na drugim końcu Polski,teraz jest to możliwe. Jednak, nawet jeśli wybierasz się samolotem z Gdańska, i Twoja podróż będzie trwała bardzo krótko, to i tak warto załatwić sobie nocleg w tym mieście. Poza tym, nie wiadomo, czy jednego dnia dolecisz z powrotem go Gdańska.

ycieczka do Krakowa Wcieczka do Krakowa Wyieczka do Krakowa

Dlatego, aby bez pośpiechu, nacieszyć się Krakowem, zaplanuj sobie dobrze tą wizytę. Najpierw, zarezerwuj bilet. Najlepiej, jeśli kupisz go tam i z powrotem – wtedy będziesz miał pewność, że nie zostaniesz na lodzie. Poza tym, jeżeli będziesz kupować bilet w jedną i drugą stronę, niezależnie od tego, czy będzie to bilet lotniczy czy bilet do pociągu – będzie on tańszy. PKP bowiem obniża cenę biletu, jeśli kupujesz go w jedną i drugą stronę. Z biletem lotniczym jest podobnie, i może okazać się, że bilet kupiony na przejazd w jedną i drugą stronę będzie tańszy, niż wtedy, kiedy będziesz osobno kupował bilety.

Jeśli będziesz miał już zarezerwowany bilet, możesz zamówić miejsce w hotelu lub w pensjonacie czy w innym miejscu. Jeśli chcesz mieć tańszy nocleg, zarezerwuj sobie miejsce w jakimś niedrogim hoteliku, nawet kawałek od centrum Krakowa. Jednak, można też wynająć miejsce niedrogie, i to na tyle blisko, że można dojść na nogach do niego w ciągu 40 minut z rynku głównego lub dojechać tramwajem w ciągu 7 minut wieczorem, i 20 minut w ciągu dnia, kiedy są korki. Na miasteczku studenckim AGH i UJ są takie akademiki, w których można znaleźć nocleg. Są to zwykle takie, które równocześnie oferują usługi hotelowe. Jednym z nich jest Dom Studencki i równocześnie hotel- Piast. Jest on przy ulicy Piastowskiej w Krakowie, właśnie na miasteczku studenckim. Dokładnie, stoi on na rogu ulicy Piastowskiej i Armii Krajowej (obok skrzyżowania tych ulic). Można więc dojechać do niego czy do innych akademików także autobusem, takim , który jedzie w stronę Azor.

A to już wiesz?  Your Intelligence I Q E Q Reference Or S Q 2010

Jeśli jednak możesz zafundować nocleg w hotelu, nie zważając na cenę, wybierz jakiś hotel w centrum miasta. Jest ich wiele w rynku głównych ale też bardzo blisko niego, gdzie można dojść na nogach z rynku głównego w ciągu 10 minut spacerem. Można więc spać w dobrym hotelu, z pięknym widokiem na Wisłę czy na oświetlony nocą Wawel.

Co można robić w Krakowie? Chyba o to nie trzeba pytać. Do zwiedzania jest w nim mnóstwo zabytków. Są to nie tylko muzea, ale też piękne budowle, takie jak Kościół Mariacki, Sukiennice, gdzie można obejrzeć ciekawe towary, takie, jak w dawnych czasach, wśród których jest słynny jantar – bursztyn. Będąc w Krakowie, nie zapomnij pójść na Wawel – jest on przecież tak blisko rynku, wystarczy przejść się spacerem wprost z rynku głównego ulica Grodzką, i niemal na jej końcu po prawej stronie zobaczysz Wawel. Na Wawel z rynku możesz dojść też równoległą do Grodzkiej, ulica Kanoniczą albo pójść tam plantami. Wystarczy, że z rynku skierujesz się na ulicę Bracką i dalej już, widząc na wprost Ciebie kościół Franciszkanów, skręcisz w prawo, idąc koło Papieskiej Akademii Teologicznej i koło kurii krakowskiej, jeśli nie przechodzisz jeszcze na drugą stronę ulicy. Dochodząc do plant, zaraz skręć w lewo i idź dalej plantami, ciągle prosto. Wtedy, na końcu plant, Twoim oczom ukaże się Katedra Wawelska, a za nią, Wawel. Możesz wejść na plac królewski i pospacerować po nim. Dochodząc do murów od drugiej strony, masz wspaniały widok na Wisłę i na część Krakowa. Przy odrobinie szczęścia, uda Ci się zwiedzić komnaty królewskie, o ile nie będzie tam jakiegoś remontu. Wstąp też do katedry na Wawelu. Pomyśl, że tu kiedyś na msze przychodzili królowie, tu brali śluby, chrzcili książęta i księżniczki, składali ślubowania, w końcu, tu odbywały się ich pogrzeby i to leżą pochowani w wawelskich kryptach. Całą historia Polski za czasów Królów w Krakowie miała tu swoje miejsce. Pospaceruj też po dziedzińcu zamkowym, bo warto spokojnie tam spędzić chwilę.

A to już wiesz?  Jak zmniejszyć ryzyko karamboli na drogach szybkiego ruchu

Zwiedzając Kraków zajrzyj nad Wisłę. Możesz zejść wprost na bulwary wiślane wychodząc z placu wawelskiego. Na bulwarach możesz odpocząć, pospacerować, pokarmić kaczki czy łabędzie. Można też poleżeć na trawie i poopalać się, jeśli jest bardzo ciepło.

Jeśli będziesz znów na rynku krakowskim, i jeżeli lubisz muzea, zwłaszcza takie, w których są obrazy, udaj się do muzeum w sukiennicach i do muzeum Czartoryskich, niedaleko ulicy Sławkowskiej. Warto obejrzeć wspaniałe dzieła Chełmońskiego, m.in. słynną „Czwórkę”. W sukiennicach w muzeum zobaczysz też obraz Podkowińskiego „Szał uniesień”. Poza tym, warto zobaczyć dzieła Stanisława Wyspiańskiego, np. „Główka Helenki”, „Śpiący Staś”, „Autoportret z żoną” i wiele innych dzieł, malowanych pastelą lub węglem przez tego mistrza kreski.

Na koniec dnia, po obfitym zwiedzaniu, warto zajrzeć do jednej z krakowskich knajpek. Możesz posiedzieć w jednym z ogródków, i zamówić herbatkę, czy udać się do knajpki w którejś z piwnic. Przy rynku możesz zajrzeć do słynnego Klubu pod Jaszczurami. Jest to głównie studencki klub. Tu właśnie odbywa się wiele studenckich imprez.

Zwiedzając Kraków, na pewno zgłodniejesz. Na przegryzienie możesz sobie zjeść obwarzanka krakowskiego. W porze obiadowej zaś wstąp do jakiejś restauracji na obiad. Wieczorem zaś do hotelu a kolejnego dnia zdążysz jeszcze przed powrotnym lotem zajrzeć na rynek krakowski w ciągu dnia, o pranku lub w południe, poczuć klimat tego miasta, gwaru, ruchu, kolorów i kwiatów.
Ika

hastagi na stronie:

#wycieczka do krakowa #co robić w krakowie #CO MOżNA ROBIć W KRAKOWIE #co robic w krakowie #wycieczki do krakowa #muzeum pod sukiennicami bilety #zaplanuj wycieczke po krakowie #co mozna robic w krakowie #plan wycieczki do krakowa #wycieczka do krakowa plan wycieczki

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy