Na Krakowskim rynku

Na rynku w Krakowie każdego roku, przed Wielkanocą i Bożym Narodzeniem rozkładają stragany. Co możemy na nich kupić? Przed Bożym Narodzeniem są tam przeróżne przedmioty, które mogą stać się wspaniałym prezentem. Jednak to nie wszystko. Są pierniki, orzechy w różnych postaciach, słodkie, w czekoladzie, słone.

Są ozdoby na choinkę i co najważniejsze, piękne bombki choinkowe, ręcznie malowane, bardzo ozdobne. Są gwiazdy betlejemskie, łańcuchy choinkowe. Są przeróżne przedmioty z drewna, np. szopki z Jezusem i Maryją oraz z Dzieciątkiem i pasterzami, lampki choinkowe, gliniane anioły, pomalowane na różne kolory, i inne cuda, cudeńka i błyskotki.

a Krakowskim rynku N Krakowskim rynku NaKrakowskim rynku Na rakowskim rynku

Jednak przed Wielkanocą znów możemy przespacerować się wśród straganów, niczym odrębnego miasteczka w miasteczku Kraków. To wewnętrzne miasto znajduje się na płycie rynku. Znów są rozłożone budki, które można wynająć, aby sprzedawać to, co wielkanocne. Można więc kupić koszyki małe i duże kosze, pisanki wielkanocne, drewniane, malowane i takie, które są zrobione z tworzywa sztucznego. Możemy kpić małe, żółciutkie kurczaczki, czy nawet takie specjały, jak wędliny i przeróżne łakocie.

Nawet, jeżeli nie zamierzamy niczego kupić, warto przespacerować się przez to miasteczko, aby obejrzeć ozdoby wielkanocne. Jest to doskonały moment, aby poczuć znów magię świąt, tym razem ciepłych i wiosennych, bo wielkanocnych.
Na rynek krakowski możesz wybrać się nawet w czasie świąt, w przerwie świątecznej, kiedy również będzie tam bardzo pięknie. Warto pospacerować sobie spokojnie wokoło, wstąpić do kościoła Mariackiego, czy do innego z tysiąca kościołów w tym mieście.
Ika

hastagi na stronie:

#stragany na rynku krakowskim #stragany na rynku w krakowie #Ozdoby wielkanocne z drewna #dekoracje wielkanocne 2011

Authors

Related posts

Top