Biznes Dolny Śląsk Małopolska

Zróbmy sobie ciszej we Wrocławiu – zabierz swoje dziecko na badanie słuchu

W ramach akcji „Listopad z profilaktyką słuchu” wrocławskie Humanitarium zaprasza wszystkich rodziców z dziećmi na badania słuchu oraz konsultacje z zakresu zaburzeń słuchu i konsultacje logopedyczne. W najbliższe 3 weekendy, oprócz badań kontrolnych, będzie można dowiedzieć się jakie skutki powoduje nadmierny hałas oraz w jaki sposób chronić słuch. Partnerem wydarzenia

W ramach akcji „Listopad z profilaktyką słuchu” wrocławskie Humanitarium zaprasza wszystkich rodziców z dziećmi na badania słuchu oraz konsultacje z zakresu zaburzeń słuchu i konsultacje logopedyczne. W najbliższe 3 weekendy, oprócz badań kontrolnych, będzie można dowiedzieć się jakie skutki powoduje nadmierny hałas oraz w jaki sposób chronić słuch. Partnerem wydarzenia jest firma 3M – organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Zróbmy sobie ciszej” i producent ochronników słuchu.

W cenie biletu do Humanitarium, w każdą sobotę listopada rodzice będą mogli sprawdzić słuch swoich pociech podczas badań specjalistycznych. Badanie tympanometryczne oraz badanie metodą otoemisji wywołanej dają szerokie możliwości diagnostyki w zakresie zaburzeń słuchu. Oba badania wykonywane będą przy pomocy najnowszego aparatu Titan – nieinwazyjnie i bezboleśnie.

Badanie będzie trwało kilka minut, następnie wszyscy otrzymają wynik, który będzie można skonsultować na miejscu ze specjalistą. Dodatkowo dzieci będą mogły wziąć udział w warsztatach nt. profilaktyki słuchu i dowiedzieć jak uchronić się przed niebezpiecznymi konsekwencjami przebywania w hałasie.

Słuch dziecka jest wyjątkowo wrażliwy, a dzieci wyjątkowo często są narażone na kontakt z hałasem. Badania natężenia hałasu w centrach miast przeprowadzone przez 3M w tym roku wykazały, że codziennie otaczają nas niebezpieczne decybele. W centrum Wrocławia hałas przekroczył 72 dBA. Na szkolnych korytarzach może on sięgać nawet 90 dBA – mówi Marta Pianko, koordynatorka akcji edukacyjnej 3M „Zróbmy sobie ciszej”. – Dlatego tak istotna jest profilaktyka i budowanie świadomości na temat sposobów ochrony słuchu już u najmłodszych dzieci. Podczas warsztatów będzie można dowiedzieć się jak łatwo i skutecznie zadbać o słuch dzięki odpowiednio dopasowanym ochronnikom słuchu. – dodaje Marta Pianko.

Szczegółowy harmonogram badań:

16 listopada:

10.00 – 14.00 Badania słuchu + konsultacje z zakresu zaburzeń słuchu

23 listopada:

16.30 – 18.00 Badania słuchu + konsultacje z zakresu zaburzeń słuchu i logopedyczne

A to już wiesz?  MAC: Polska nie jest w ogonie Europy pod względem cyfryzacji. Dorównujemy Niemcom i Francuzom

30 listopada:

10.00 – 12.30 Badania słuchu + konsultacje z zakresu zaburzeń słuchu i logopedyczne

Ilość miejsc na badania jest ograniczona, a zapisy przyjmuje recepcja Humanitarium pod numerem telefonu 71 734 70 00.

Dodatkowo wrocławskie Humanitarium zaplanowało kolejną edycję warsztatów organizowanych wraz
z Filharmonią Wrocławską. W trakcie zajęć „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”, prowadzący nauczą zarówno obecnych jak i przyszłych rodziców śpiewania kołysanek dla dzieci.

Zajęcia „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”:

16 listopada – godzina 12.00

23 listopada – godzina 13.00

30 listopada – godzina 12.30

Partnerzy akcji: 3M Poland sp. z o.o. – lider wśród producentów środków ochrony słuchu i organizator akcji edukacyjnej „Zróbmy sobie ciszej”, Multifon Aparaty Słuchowe, Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Jana Mikulicza-Radeckiego we Wrocławiu oraz Studenckie Koło Naukowe Otolaryngologiczne Akademii Medycznej we Wrocławiu, Filharmonia Wrocławska.

O 3M Poland

3M Poland Sp. z o.o. jest filią koncernu Minnesota Mining and Manufacturing. W 2011 roku firma obchodziła dwudziestolecie istnienia na polskim rynku oraz dziesięciolecie rozpoczęcia działalności produkcyjnej.

3M w Polsce posiada 4 ośrodki produkcyjne (największy mieści się we Wrocławiu) oraz zatrudnia ponad 1700 pracowników. Centrala firmy mieści się w Kajetanach k/Warszawy. 3M Poland oferuje ponad 10 000 produktów w ramach 5 sektorów: Ochrona zdrowia, Produkty konsumenckie, Ochrona i reklama wizualna, Przemysł, Elektronika i Energetyka. Dotychczasowe inwestycje 3M w Polsce wyniosły ponad 350 mln USD.

3M Poland od ponad 20 lat wnosi wkład w rozwój polskiego biznesu i gospodarki za co otrzymuje liczne nagrody i wyróżnienia m.in. „Firma XX-lecia 1990-2010” tytuł przyznany  przez Polski Klub Biznesu, Business Superbrand 2012, Perła Polskiej Gospodarki 2012 oraz Solidny Pracodawca 2012.

Więcej informacji: www.3m.pl

O 3M

3M przekształca nowe idee w tysiące pomysłowych produktów. Nasza kultura twórczej współpracy nieustannie inspiruje powstawanie zaawansowanych technologii, których podstawowym celem jest poprawa jakości życia. 3M to innowacyjna firma, która od początku swojego istnienia nieprzerwanie tworzy i dostarcza nowe rozwiązania ułatwiające ludziom życie. 3M osiąga przychody w wysokości 30 mld USD, zatrudnia 84 000 osób na całym świecie i działa w ponad 65 krajach. Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.3M.com albo w kanale @3MNews na Twitterze.

A to już wiesz?  O kwiatach przy filiżance herbaty

Źródło 3M Poland. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy