Małopolska

Tubądzin Design Days z Maciejem Zieniem po krakowsku

Tubądzin Design Days z Maciejem Zieniem po krakowsku
Krakowski salon Heban stał się wczoraj wieczorem centrum architektonicznego wydarzenia – Tubądzin Design Days. Spotkanie z projektantem Maciejem Zieniem, kulinarne warsztaty z Piotrem Kucharskim i konkurs na projekt płytki zorganizowała Grupa Tubądzin. Firma zaprezentowała podczas eventu nowe kolekcje stworzone przez znanego projektanta mody.Tubądzin kreacja Maciej ZieńSpotkanie rozpoczęła aktorka teatralna i filmowa Anna Sandowicz, która zaśpiewała piosenkę Selah Sue This World. Zaproszeni architekci mogli posłuchać nie tylko muzyki na żywo, ale także opowieści Macieja Zienia o pięcioletniej już współpracy z firmą Tubądzin. Projektant zdradził także, co było impulsem do powstania premierowych kolekcji Berlin i Monaco. Z kolei architekt Tomasz Smus przybliżył uczestnikom spotkania projekty kolekcji, którymi marka Tubądzin wyróżnia się na rynku płytek.Piotr Kucharski gotuje architektomPiotr Kucharski, zwycięzca konkursu Dzień dobry TVN „Gotuj o wszystko”, zaproponował potrawy, które składnikami, wyglądem i smakiem nawiązywały do miast-inspiracji kolekcji Tubądzin kreacja Maciej Zień. Pomysł połączenia

Krakowski salon Heban stał się wczoraj wieczorem centrum architektonicznego wydarzenia – Tubądzin Design Days. Spotkanie z projektantem Maciejem Zieniem, kulinarne warsztaty z Piotrem Kucharskim i konkurs na projekt płytki zorganizowała Grupa Tubądzin. Firma zaprezentowała podczas eventu nowe kolekcje stworzone przez znanego projektanta mody.

Tubądzin kreacja Maciej Zień

Spotkanie rozpoczęła aktorka teatralna i filmowa Anna Sandowicz, która zaśpiewała piosenkę Selah Sue This World. Zaproszeni architekci mogli posłuchać nie tylko muzyki na żywo, ale także opowieści Macieja Zienia o pięcioletniej już współpracy z firmą Tubądzin. Projektant zdradził także, co było impulsem do powstania premierowych kolekcji Berlin i Monaco. Z kolei architekt Tomasz Smus przybliżył uczestnikom spotkania projekty kolekcji, którymi marka Tubądzin wyróżnia się na rynku płytek.

Piotr Kucharski gotuje architektom

Piotr Kucharski, zwycięzca konkursu Dzień dobry TVN „Gotuj o wszystko”, zaproponował potrawy, które składnikami, wyglądem i smakiem nawiązywały do miast-inspiracji kolekcji Tubądzin kreacja Maciej Zień. Pomysł połączenia dwóch dziedzin – projektowania i gotowania – kucharz uzasadnił za pomocą prostej zależności.

– Moda, design i sztuka kulinarna mają wspólny mianownik: kreację. Projektowaniu przedmiotów czy ubrań towarzyszy akt twórczy, podobnie rzecz ma się z gotowaniem. Na etapie przygotowania kucharz staje przed wyzwaniem: jak połączyć składniki tak, by stanowiły smakową harmonijną całość. Później kreacją jest także odpowiednie podania dania. Efekt, który widzimy na talerzu i smakujemy naprawdę wymaga artystycznego polotu – opowiada Piotr Kucharski.

„Zainspiruj nas. Pokaż się w Bolonii”

Temperaturę wieczoru podnosiło twórcze współzawodnictwo – firma Tubądzin zorganizowała konkurs na projekt płytki: Zainspiruj nas. Pokaż się w Bolonii. Architekci i projektanci walczyli o nagrodę główną – wyjazd na wrześniowe targi Cersaie do Bolonii. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 30 czerwca. Drugą i trzecią nagrodą będzie realizacja projektu w formie deko-obrazu w dużym formacie.

A to już wiesz?  Zawody Cross Monster w Białce Tatrzańskiej

– Zaskoczyła mnie formuła konkursu. Spodziewałam się większego usztywnienia, formalności, napiętej atmosfery rywalizacji. W rzeczywistości konkursowicze potraktowali to jak dobrą zabawę, podczas której można popuścić wodze fantazji, stworzyć jakąś wariację na temat płytki i zobaczyć, co dalej z tego wyniknie – mówi Elżbieta Pietraszko z Grupy Instant.

Spotkanie zakończyło się po północy – architekci długo rozmawiali z Maciejem Zieniem, kosztowali potraw Piotra Kucharskiego i do późnych godzin wieczornych tworzyli kilkadziesiąt prac konkursowych.

Następne spotkanie dla architektów z cyklu Tubądzin Design Days 18 czerwca w Warszawie.

 

Relację z wydarzenia można obejrzeć na: 

www.facebook.com/GrupaTubadzin

 

Tubądzin Design Days to cykl imprez skierowanych do wybranych architektów z pięciu miast: Poznania, Wrocławia, Gliwic, Krakowa i Warszawy. Zorganizowane w swobodnej konwencji spotkania łączą w sobie elementy warsztatu, rywalizacji, wspólnego ucztowania i kuluarowych rozmów po godzinach.

www.tubadzin.pl

Źródło TUBĄDZIN. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy