Dolny Śląsk Małopolska

Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2013 z kreatywną aplikacją Virtualo dla pasjonatów literatury grozy

9 października we Wrocławiu wystartuje Międzynarodowy Festiwal Kryminału dedykowany pamięci zmarłej niedawno Joanny Chmielewskiej. To największe święto wielbicieli tego gatunku, w trakcie którego będą mogli spotkać się z wieloma znanymi autorami, takimi jak Liza Marklund, Marcin Wroński, Zygmunt Miłoszewski. Virtualo, największy dystrybutor e-booków i audiobooków w Polsce,

9 października we Wrocławiu wystartuje Międzynarodowy Festiwal Kryminału dedykowany pamięci zmarłej niedawno Joanny Chmielewskiej. To największe święto wielbicieli tego gatunku, w trakcie którego będą mogli spotkać się z wieloma znanymi autorami, takimi jak Liza Marklund, Marcin Wroński, Zygmunt Miłoszewski.

Virtualo, największy dystrybutor e-booków i audiobooków w Polsce, postanowiło aktywnie zaangażować się w Międzynarodowy Festiwal Kryminału i przygotowało z tej okazji specjalne atrakcje. 9 października rozpocznie się wirtualna zabawa z aplikacją Virtualo na Facebooku. Uczestnicy będą na czas układać puzzle z okładek znanych kryminałów – zwycięzca wygra czytnik e-booków Pocketbook 515 Mini, który właśnie zadebiutował na polskim rynku. Kolejne 50 uczestników zmagań otrzyma e-booki, między innymi Jo Nesbø oraz tytuły nominowane do prestiżowej Nagrody Wielkiego Kalibru. Współorganizatorami wirtualnej zabawy związanej z znajomością literatury jest Pocketbook i wydawnictwa: Wydawnictwo Dolnośląskie, W.A.B, Czarne.

E-czytelnicy kochają kryminały – jest to od początku rynku e-książek jedna z najlepiej sprzedających się kategorii produktów w sklepach internetowych sieci Virtualo dostarczającej e-booki i audiobooki do największych sklepów, w tym: empik.com, Merlin.pl, Gandalf, Allegro i wielu innych. Oferta kryminałów w wersji cyfrowej obfituje w nowości i bestsellery, dostępne są właściwie wszystkie najważniejsze pozycje. Dlatego firma Virtualo zdecydowała się zaangażować się w świętowanie Międzynarodowego Festiwalu Kryminału, przygotowując specjalne atrakcje dla pasjonatów tego gatunku.

Goście wydarzenia będą mogli również odwiedzić wiele ciekawych miejsc związanych z medycyną sądową i kryminalistyką, czyli dziedzinami, które bardzo często pojawiają się w literaturze kryminalnej. Rozdane zostaną również Nagrody Wielkiego Kalibru 2013 dla najlepszych twórców tego gatunku. Odbędzie się wiele spotkań autorskich, wykładów i warsztatów literackich.

Z okazji Festiwalu stylistki biblioteki osobistej Bibliocreatio we współpracy z Virtualo przygotowały specjalną kolekcję najlepszych kryminałów – absolutnych hitów sprzedażowych oraz książek, które wielbiciele tego gatunku powinni przeczytać. Na liście znalazły się następujące rekomendacje:

 • Maxime Chattam, Obietnice mroku, Sonia Draga
 • Stephen King, Misery, Prószyński i S-ka
 • Umberto Eco, Imię róży, Oficyna Literacka Noir sur Blanc
 • Jo Nesbø, Pierwszy śnieg, Wydawnictwo Dolnośląskie
 • Nele Neuhaus, Śnieżka musi umrzeć, Wydawnictwo Media Rodzina
 • Henning Mankell, Powrót nauczyciela tańca, W.A.B.
 • Åsa Larsson, W ofierze Molochowi, Wydawnictwo Literackie
 • Umberto Eco, Cmentarz w Pradze, Noir sur blanc
 • Jeffery Deaver, Kolekcjoner kości, Prószyński i S-ka
 • Leopold Tyrmand, Zły, MG
 • Marek Krajewski, Głowa Minotaura, W.A.B
 • Zygmunt Miłoszewski, Bezcenny, W.A.B.
 • Mariusz Czubaj, Kołysanka dla mordercy, W.A.B.
 • Vincent V. Severski, Nielegalni, Czarna Owca
A to już wiesz?  Oko w oko z mistrzem: Młodzi artyści i animatorzy kultury z małopolskiego zapraszamy do programu „1/1 Mistrz i Uczeń”

 

Świętując Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2013, Virtualo zaprasza na swój Fan Page i do wspólnej kreatywnej zabawy na Facebooku: https://www.facebook.com/Virtualo/app_228583447258485.

Źródło Virtualo. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy