Małopolska Turystyka

Koniec remontu pięciogwiazdkowego hotelu w centrum Krakowa

236 komfortowych pokoi i apartamentów, 12 nowoczesnych sal konferencyjnych, wielofunkcyjne Patio, restauracje i bar. Właśnie zakończył się ostatni etap remontu Holiday Inn Kraków City Center – pięciogwiazdkowego hotelu położonego w samym centrum

Data publikacji: 2017-06-14, 13:00
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Koniec remontu pięciogwiazdkowego hotelu w centrum Krakowa
Kategoria: Turystyka

236 komfortowych pokoi i apartamentów, 12 nowoczesnych sal konferencyjnych, wielofunkcyjne Patio, restauracje i bar. Właśnie zakończył się ostatni etap remontu Holiday Inn Kraków City Center – pięciogwiazdkowego hotelu położonego w samym centrum miasta.

Koniec remontu pięciogwiazdkowego hotelu w centrum Krakowa, 2017-06-14, 13:00, Turystyka

Prace objęły m.in. rewitalizację XIX-wiecznego Pałacu Pereńskich. Łączny koszt remontu i budowy wyniósł 89 mln zł.

Pałac Pereńskich ma niezwykłą przeszłość. W XIX wieku był salonem towarzyskim Młodej Polski. Bywali tu: Stanisław Wyspiański, Włodzimierz Tetmajer, Lucjan Rydel, Adam Asnyk czy Tadeusz Boy-Żeleński. Obecnie ślady tej historii nosi działający tutaj od 2001 roku Holiday Inn Kraków City Center. Przez ostatnich 5 lat hotel zyskał zupełnie nowe oblicze. – To wyjątkowa realizacja w wyjątkowym miejscu. Cieszymy się, że nasz hotel wpisuje się w tradycje Krakowa – mówi Yossi Wircer, dyrektor generalny hotelu Holiday Inn Kraków City Center.

 

Aura historii

Właśnie zakończył się ostatni etap remontu Holiday Inn Kraków City Center. Od stycznia 2016 roku do maja 2017 roku renowacje objęły 154 pokoi znajdujących się na 6 piętrach dawnego Pałacu Pereńskich oraz w otaczających go skrzydłach. Wnętrza ozdobiono obrazami artystów związanych z Krakowem – Jana Kanty-Pawluśkiewicza, Tomasza Cieplińskiego oraz Michała Suffczyńskiego.

Odnowiono również elewację budynku.

– Prace dotyczyły zabytkowej substancji, dlatego chcieliśmy utrzymać klimat tego miejsca i nie zdominować go nowymi formami. Współpracując z miejskim konserwatorem zabytków zachowaliśmy oryginalną elewację, utrzymując proporcje pierzei ulicy Wielopole, a także podkreślając jej piękno. Nasze interwencje były stonowane, skupiły się głównie na wydobyciu zapomnianych detali historycznych fasad za pomocą światła – mówi architekt Anna Wardak, autorka projektu rozbudowy hotelu.

 

Kolejny rozdział

A to już wiesz?  Jak zmniejszyć ryzyko karamboli na drogach szybkiego ruchu

Remont przebiegał wieloetapowo. W 2014 roku otwarte zostało nowe skrzydło hotelu. Znalazło się w nim 85 komfortowych pokoi i nowe zaplecze konferencyjne, które składa się z 12 sal o łącznej pow. 1500 mkw. W nowym skrzydle znalazła się także siłownia. Remont przeszły też funkcjonujące w historycznym budynku: restauracje, bar, lobby i recepcja.

– Pokoje gościnne i apartamenty zostały zaprojektowane z myślą o komforcie gości. Zapewniają dostęp do niezbędnych udogodnień, zarówno pod kątem podróży biznesowych, jak i wypoczynkowych. Wystrój i wykończenie współgrają z projektem historycznej części obiektu. Unikatowa przeszłość hotelu jest niezaprzeczalnym walorem dla odwiedzających i dodatkową atrakcją turystyczną – mówi Yossi Wircer.

 

Standard pięciu gwiazdek

Holiday Inn Kraków City Center to jeden z pięciu hoteli tej marki w Polsce, jedyny pięciogwiazdkowy. Jest położony w samym centrum starego miasta, w pobliżu zabytkowego Rynku Głównego, głównej stacji kolejowej oraz w odległości 15 km od lotniska w Balicach.

Po rozbudowie hotel oferuje 236 komfortowych, klimatyzowanych pokoi i apartamentów (w tym apartament prezydencki o powierzchni 100 mkw.), siłownię o powierzchni 100 mkw. Zaplecze konferencyjne składa się z 12 sal (w tym sali balowej Degas o powierzchni 240 mkw. i wysokości 6 metrów, a także sali Renoir o pow. 312 mkw.). Przestronne, wielofunkcyjne Patio z kolei to doskonałe miejsce na oglądanie wydarzeń sportowych, organizację bankietu, szkolenia, a także przestrzeń wystawiennicza.

W obiekcie działają również restauracje oferujące potrawy kuchni polskiej i śródziemnomorskiej – Impresja oraz The City, a także Reflections Lobby Bar & Café.

 

Łączny koszt rozbudowy i remontu wyniósł 89 mln zł.

 

Holiday Inn Kraków City Center w liczbach:

5 lat – czas rozbudowy i remontu

12 – liczba sal konferencyjnych

89 mln zł – łączny koszt rozbudowy i remontu

100 mkw. – powierzchnia apartamentu prezydenckiego

100 mkw. – powierzchnia siłowni

154 – liczba pokoi przed remontem

A to już wiesz?  PeBeKa rozpoczęła obchody górniczego święta

236 – liczba pokoi i apartamentów po remoncie

230 mkw. – powierzchnia wielofunkcyjnego Patio z przeszklonym dachem

240 mkw. – powierzchnia sali balowej

312 mkw. – powierzchnia największej sali konferencyjnej

1500 mkw. – łączna powierzchnia sal konferencyjnych

2 restauracje – Impresja, The City

1 bar – Reflections Lobby Bar & Café

 

Więcej informacji o hotelu: http://www.hik.krakow.pl/

 

Holiday Inn – to międzynarodowa sieć hoteli, należąca do InterContinental Hotels Groups. Obecnie w Polsce działa pięć hoteli tej marki: w Bydgoszczy, Dąbrowie Górniczej, Krakowie, Józefowie i w Łodzi.

źródło: Biuro Prasowe

Załączniki:
"Koniec remontu pięciogwiazdkowego hotelu w centrum Krakowa,
Hashtagi: #Turystyka

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy