Dolny Śląsk Małopolska

Zwycięskie Silver Tower Center

Zwycięskie Silver Tower Center
Nowoczesny kompleks usługowo - handlowy w sąsiedztwie Dworca Głównego PKP ma już nazwę. Spośród ponad 350 przesłanych na konkurs propozycji jury wybrało pomysł Elżbiety Malik. Dla budynku, którego realizacja zakończy się jesienią przyszłego roku, zaproponowała ona nazwę Silver Tower Center.Komisja, w skład której wchodzili m.in. przedstawiciele Pracowni Projektowej Maćków oraz inwestora zastępczego, firmy Alwar, nie miała łatwego orzecha do zgryzienia. Uczestnicy konkursu wykazali się bowiem w swoich zgłoszeniach bardzo dużą kreatywnością. Wśród ponad 350 nadesłanych propozycji nie zabrakło haseł nawiązujących do lokalizacji, kształtu czy też koloru budynku, choć były i takie, które w żaden sposób nie odnosiły się powyższych cech kompleksu. Uczestnicy konkursu – wśród których przeważali wrocławianie – proponowali nazwy składające się ze słów polskich, jak i obcojęzycznych (nawet z łaciny!), jedno- oraz wielowyrazowe. Zwycięzca jednak mógł być tylko jeden.Nazwa Silver Tower Center trafnie odzwierciedla charakterystyczne cechy budowli takie jak kształt i kolorystyka.

Nowoczesny kompleks usługowo – handlowy w sąsiedztwie Dworca Głównego PKP ma już nazwę. Spośród ponad 350 przesłanych na konkurs propozycji jury wybrało pomysł Elżbiety Malik. Dla budynku, którego realizacja zakończy się jesienią przyszłego roku, zaproponowała ona nazwę Silver Tower Center.

Komisja, w skład której wchodzili m.in. przedstawiciele Pracowni Projektowej Maćków oraz inwestora zastępczego, firmy Alwar, nie miała łatwego orzecha do zgryzienia. Uczestnicy konkursu wykazali się bowiem w swoich zgłoszeniach bardzo dużą kreatywnością. Wśród ponad 350 nadesłanych propozycji nie zabrakło haseł nawiązujących do lokalizacji, kształtu czy też koloru budynku, choć były i takie, które w żaden sposób nie odnosiły się powyższych cech kompleksu. Uczestnicy konkursu – wśród których przeważali wrocławianie – proponowali nazwy składające się ze słów polskich, jak i obcojęzycznych (nawet z łaciny!), jedno- oraz wielowyrazowe. Zwycięzca jednak mógł być tylko jeden.

Nazwa Silver Tower Center trafnie odzwierciedla charakterystyczne cechy budowli takie jak kształt i kolorystyka. Jednocześnie jest łatwa do zapamiętania i wymówienia dla gości z kraju, jak i z zagranicy. Pozwoli na pozytywne wyróżnienie obiektu, który już niedługo stanie się integralną częścią miasta.

Kompleks usługowo – handlowy, którego inwestorem jest firma Wisher Enterprise, powstaje przy ulicy Małachowskiego i Plac Konstytucji 3 Maja. Będzie jednym z wyznaczników przestrzeni Przedmieścia Oławskiego oraz terenu wokół Dworca Głównego PKP.

Konkurs na nazwę budowanego obiektu trwał od 17 do 30 września br. Zwyciężczyni otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł. Będzie również jednym z gości podczas uroczystego otwarcia budynku.

Wisher Enterprise sp. z o.o.

Firma z siedzibą główną w Kijowie, prowadzi inwestycje w Europie Środkowo-Wschodniej w tym na Ukrainie, Litwie, Łotwie, Estonii i w Polsce. Inwestor wybudował i jest operatorem hotelu, centrum handlowego oraz centrum rozrywki i aquaparku w Kijowie. W Polsce prowadzi obecnie dwie inwestycje, w Warszawie wynajem apartamentów oraz we Wrocławiu budowę wielofunkcyjnego kompleksu biurowo-hotelowo-usługowego przy ul. Plac Konstytucji 3 Maja.

Inwestorem zastępczym inwestycji jest wrocławska firma Biuro Obsługi Inwestycji Budowlanych „ALWAR”. Więcej informacji: www.alwar.pl

Źródło PR time. Dostarczył netPR.pl
A to już wiesz?  Na Wielkanoc do Tyńca

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy