POPISZ SIĘ BEZPIECZEŃSTWEM – KONKURS DLA DZIENNIKARZY

„Popisz się bezpieczeństwem” -  Stalexport Autostrada Małopolska S.A. zachęca dziennikarzy do udziału w konkursie organizowanym w ramach kampanii promującej bezpieczeństwo ruchu drogowego. Patronat nad akcją objęła Śląska i Małopolska Policja, Główny Inspektorat Transportu Drogowego oraz Kuba Bielak, reporter TVN Turbo oraz instruktor bezpiecznej jazdy.

Zwiększenie świadomości właściwych zachowań wśród kierowców, a w konsekwencji podniesienie poziomu bezpieczeństwa na polskich drogach to główny cel konkursu dla dziennikarzy „Popisz się bezpieczeństwem”. Konkurs skierowany do przedstawicieli mediów prowadzony jest równolegle z konkursem dla kierowców „Rekordowo bezpieczni z A4 Katowice-Kraków”, którego hasło odnosi się do rekordowo bezpiecznego na tym odcinku autostrady mijającego roku. Od początku 2010 r. na A4 Katowice-Kraków nie wydarzył się żaden śmiertelny wypadek.

- Zmiany w Kodeksie Ruchu Drogowego w 2011 r., a w szczególności podniesienie limitów prędkości dodatkowo zwiększają potrzebę edukacji w zakresie bezpiecznej jazdy. My dziennikarze możemy mieć w tym swój udział pisząc o dobrych praktykach, bezpiecznych zachowaniach na drodze oraz konsekwencjach ich ignorowania – mówi Kuba Bielak, instruktor bezpiecznej jazdy oraz reporter TVN Turbo.

Konkurs „Popisz się bezpieczeństwem” skierowany jest do dziennikarzy prasowych, radiowych i telewizyjnych, zainteresowanych tematyką bezpieczeństwa na polskich drogach. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest opublikowanie artykułu prasowego, audycji radiowej lub programu TV dotyczących bezpieczeństwa ruchu drogowego, ze szczególnym uwzględnieniem dróg ekspresowych i autostrad, w terminie od 28 grudnia 2010 roku do 31 stycznia 2011 roku oraz zgłoszenie publikacji za pośrednictwem strony www.bezpieczna.autostrada-a4.pl/popiszsie.

Prace konkursowe zostaną ocenione przez przedstawicieli Policji, Inspekcji Transportu Drogowego, organizatora konkursu oraz Kubę Bielaka. Autorzy zwycięskich publikacji zostaną nagrodzeni „Ipad’ami” firmy Apple.

Authors

Related posts

Top