Firma

Masowe uszkodzenia opon w rowerach Wavelo

Masowe uszkodzenia opon w rowerach Wavelo
Na początku sezonu letniego firma BikeU zaobserwowała masową dewastację rowerów miejskich Wavelo. Firma i Policja nie mają wątpliwości, że były to celowe działania. W podobny sposób uszkodzonych zostało prawie 90

Data publikacji: 2019-09-27, 11:00
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Masowe uszkodzenia opon w rowerach Wavelo
Kategoria: Firma

Na początku sezonu letniego firma BikeU zaobserwowała masową dewastację rowerów miejskich Wavelo. Firma i Policja nie mają wątpliwości, że były to celowe działania. W podobny sposób uszkodzonych zostało prawie 90 rowerów.

Masowe uszkodzenia opon w rowerach Wavelo, 2019-09-27, 11:00, Firma

Nieznany sprawca, bądź grupa osób od połowy czerwca celowo uszkodziła 87 krakowskich rowerów miejskich. Proceder ten trwa do tej pory, więc już niemal trzy miesiące. Wszystkie rowery zostały uszkodzone w taki sam sposób, poprzez przekłucie dętki ostrym narzędziem. Zdewastowane w ten sposób jednoślady najczęściej lokalizowano na stacjach: nr 005 Politechnika – ul. Warszawska 24, nr 022 Nowy Kleparz – ul. Prądnicka 4, nr 149 AWF – Aleja Jana Pawła II 82 oraz nr 062 Plac Centralny – Aleja Solidarności.

Sprawa została przez nas zgłoszona do prokuratury. Funkcjonariusze policji pracują obecnie nad namierzeniem sprawcy – mówi Albert Wójtowicz, Dyrektor Operacyjny Projektu „Wavelo”. Zwracamy się z prośbą do wszystkich krakowian o dbanie o rowery oraz zwracanie uwagi, czy ktoś nie próbuje ich niszczyć. Reagujmy na takie przypadki. Masowe uszkodzenia mogą powodować mniejszą dostępność rowerów na stacjach. Coraz częściej zdarzają się także porzucenia rowerów w miejskich zbiornikach wodnych, co oczywiście powoduje ich poważne uszkodzenia. Wspólnie dbajmy o Wavelo, tak żeby rowery mogły służyć nam wszystkim jak najlepiej i jak najdłużej.

Firma BikeU podjęła kroki prawne w celu wyjaśnienia sytuacji i namierzenia sprawcy. Do Prokuratury Rejonowej Kraków – Krowodrza wpłynęło zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Firma wyceniła poniesione straty na 4.350,00 złotych. Jak mówi mł. insp. Sebastian Gleń, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji
w Krakowie: Masowa dewastacja rowerów miejskich Wavelo zakwalifikowana została jako przestępstwo z art. 288 kodeksu karnego. Czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Pracujemy nad ustaleniem sprawcy. Zwracamy się także z apelem do wszystkich krakowian, którzy mogą mieć jakąś wiedzę o tych zdarzeniach o zgłaszanie się na policję.

A to już wiesz?  RiverWood marketing otwiera oddział w Krakowie

Wavelo to najnowocześniejszy system rowerów miejskich w Europie. Jednoślady posiadają innowacyjne rozwiązania, takie jak wał Kardana, lokalizowanie GPS, panel solarny i dynamo zasilające komputer umieszczony na bagażniku. Krakowskie rowery miejskie utrzymywane są w ruchu przez BikeU, operatora innych innowacyjnych bezobsługowych wypożyczalni miejskich w Polsce. BikeU to druga co do wielkości prowadzonych projektów spółka na polskim rynku, będąca dostawcą i operatorem rowerów publicznych. Jej dorobek to duże projekty w pięciu polskich miastach (Szczecin, Bydgoszcz, Bielsko-Biała, a teraz Kraków i Jastrzębie-Zdrój).

Od dwóch lat polski operator jest częścią francuskiej Grupy Egis, która jest obecna w ponad 100 krajach na całym świecie.

Dodatkowych informacji udziela:

Diana Borowiecka

tel. 509 850 677
e-mail: [email protected]

źródło: Biuro Prasowe

Załączniki:
"Masowe uszkodzenia opon w rowerach Wavelo,
Hashtagi: #Firma

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy