Media i PR

Coffee Corner na dworcu w Krakowie – zjesz i poczytasz w jednym miejscu

Grupa Forbis zrealizowała kolejny lokal- tym razem na odnowionym krakowskim dworcu PKP. Będzie to nie tylko miejsce, w którym można szybko kupić przekąskę i kawę, ale także odpocząć, porozmawiać czy poczytać

Data publikacji: 2014-04-02, 11:00
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: Coffee Corner na dworcu w Krakowie – zjesz i poczytasz w jednym miejscu
Kategoria: Media i PR

Grupa Forbis zrealizowała kolejny lokal- tym razem na odnowionym krakowskim dworcu PKP. Będzie to nie tylko miejsce, w którym można szybko kupić przekąskę i kawę, ale także odpocząć, porozmawiać czy poczytać książkę.

Coffee Corner na dworcu w Krakowie – zjesz i poczytasz w jednym miejscu, 2014-04-02, 11:00, Media i PR

Po otwarciu kawiarni Coffee Corner na lotniskach w Gdańsku, Modlinie i Poznaniu przyszedł czas na Kraków. Grupa Forbis, odpowiadająca za aranżację dwóch poprzednich punktów należących do Baltona S.A., zrealizowała kolejny lokal marki – tym razem na odnowionym krakowskim dworcu PKP. Będzie to nie tylko miejsce, w którym można szybko kupić przekąskę i kawę, ale także odpocząć, porozmawiać czy poczytać książkę.

Z zewnątrz lokal idealnie wpisuje się w industrialny charakter terminali dworcowych, jednak zaglądając przez witrynę możemy przenieść się w zupełnie inny świat. Kawiarnia zachęca podróżnych przede wszystkim przytulnym wnętrzem i ciepłą atmosferą.

Materiały, z których zostały wykonane meble to naturalny dąb, stal nierdzewna oraz eleganckie tkaniny wysokiej jakości. Podłogę pokrywają czarno-białe płyty ułożone w szachownicę, nadające kawiarni stylu rodem z eleganckich, paryskich kafejek przy Saint Germain des Prés. Ściany zostały pomalowane na beżowo, bordowo oraz w różnych odcieniach brązu, nawiązujących do barw kawy. Reszta, to surowa, czerwona cegła przywodząca na myśl przedwojenne kamienice. Główne dekoracje w kawiarni stanowią analogowe zdjęcia krakowskiego dworca z lat 20. Punktem centralnym kawiarni jest bar wykonany z najwyższej jakości drewna.

Coffee Corner oferuje także nietypową, jak na takie miejsce, rozrywkę – na starych drewnianych regałach leżą książki i gazety, dostępne dla wszystkich klientów. Dodatkowo, lektury można  wymieniać. Jeśli chcemy zabrać interesującą nas pozycję, możemy zostawić w zamian swoją.

Wnętrza zaprojektowane przez Forbis Group to indywidualne projekty dostosowane do potrzeb inwestora. – Naszym celem było stworzenie ciepłej i domowej atmosfery, która pozwoliłaby się zrelaksować podczas oczekiwania na podróż – wyjaśnia Barbara Brylewicz–Madej z Forbis Group. Poza ciekawym designem, zależało nam, aby stworzyć miejsce, w którym czas się zatrzymał – dodaje architektka.  Udało się to między innymi dzięki starym fotografiom i zegarowi z kukułką. Domowy nastrój uzupełniają natomiast stare, miękkie fotele, w których można wypocząć przed wyjazdem pijąc wyśmienitą kawę.

A to już wiesz?  Polskie Radio zwiększy zatrudnienie

źródło: Biuro Prasowe

Załączniki:
"Coffee Corner na dworcu w Krakowie – zjesz i poczytasz w jednym miejscu,
Hashtagi: #Media i PR

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy