Imprezy w Krakowie Kraków

Walentynki w Krakowie

Jak w Krakowie spędza się walentynki? Czy możemy liczyć tego dnia na specjalne atrakcje? Owszem. Niektóre teatry i kina mają 14 lutego specjalny repertuar, zupełnie inny od codziennego.
Np. w wielu kinach możesz obejrzeć tego dnia komedie romantyczne i inne filmy o miłości dwojga.

Jednak życie w walentynki nie skupia się tylko wokół kin i teatrów. W klubach jest organizowanych wiele imprez walentynkowych ze wspaniałą muzyką. Tego dnia można także wybrać się na koncert.

W ubiegłym roku w walentynki jeździł tramwaj walentynkowy, w którym reklamowała się cukiernia „Michalscy” – według niektórych, najlepsza cukiernia w Krakowie.

Gdzie zatem wybrać się 14 lutego? Wybór należy do Ciebie, a my podpowiemy Ci gdzie będą się działy ciekawe rzeczy.

labedzie.jpg

14 lutego możesz obejrzeć spektakl w Teatrze Ludowym. Będzie to o godzinie 19.00, Miejsce imprezy to scena pod ratuszem, Rynek Główny 1.

Kolejna rzecz to spotkanie z Władysławem Grodeckim. Możesz zobaczyć pocztówki świata z cyklu Wyprawa przez Azję i Afrykę: Dwa tygodnie w Pekinie, spotkanie z Władysławem Grodeckim. Centrum Kultury “Dworek Białoprądnicki”
ul. Papiernicza 2, 31-221 Kraków
tel. 415 02 00
Jeśli masz ochotę na coś ciekawego i zarazem spokojnego, może udasz się na wieczór walentynkowy do Dworku Białoprądnickiego -dokładnie: Sala Kominkowa Dworku Białoprądnickiego, ul. Papiernicza 2, 31-221 Kraków. W programie są wiersze wszelkiego rodzaku: frywolne, wiersze romantyczne, humorystyczne i scenki miłosne w wykonaniu krakowskich aktorów. Możesz zobaczyć tam Katarzynę Nowak i Jana Korwina Kochanowskiego. Oprócz tego zaskoczy Cię koncert Walentynkowych Przebojów, m.in.: „How deep is your love” (z repertuaru Bee Gees), „Na pierwszy znak” (z repertuaru Hanki Ordonówny), „Sunny” (z repertuaru Boney M), „I don’t know wy” (z repertuaru Norah Jones), „Ja się boję sama spać”, „Let’s fall in love” ( z repertuaru Diany Krall), „All of me” ( z repertuaru Diany Ross), „When I fall in love” ( z repertuaru Nat ‘King’ Cole’a).

Jeśli Twój nastrój jest tego dnia poważny i wzniosły, może zechcesz udać się na Mikołajską 2, do Śródmiejskiego Ośrodka Kultury i posłuchać arii i pieśni miłosnych?

Dom Kultury w “Podgórzu” przy ul. Krasickiego 18/20 w Krakowie organizuje koncert – liryka miłosna. W programie są renesansowe pieśni oraz pokaz portatywu. Wykonawcy: Kwartet Musica Cordis w składzie: Magdalena Szewczyk- sopran, Katarzyna Freiwald – alt, Piotr Szewczyk – tenor, Marek Wota- bas.

14 lutego na koncert zaprasza także Piec Art Acoustic Jazz Club przy ulicy Szewskiej 12. Wystąpią: Marcin Ślusarczyk (alto sax), Tomasz Kupiec (double bass), Michał Heller (drums).

Może masz ochotę wybrać się na wystawę? Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej “Manggha”
przy ul. M. Konopnickiej 26 zaprasza na wystawę Ojin Tsutomu Yoshida, mistrza kaligrafii i artysty malarza. W czasie trwania wystawy będą warsztaty kaligrafii oraz performance w dniach 14–18, 20–25 lutego w godzinach 10.00–12.00, 15.00–17.00.

14 lutego 2007 Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie przy ulicy Zwierzynieckiej 1 organizuje koncert o godzinie 19 w sali złotej. Artyści to Aleksandra Skoczek – flet, Monika Gardoń-Preinl – fortepian.

Jeżeli chcesz udać się na projekcję filmu w reż. T. Konwickiego, 1971 – udaj się na ul. Meiselsa 17 do Fundacji Judaica – Centrum Kultury Żydowskiej. Projekcja zaczyna się o 18 i będzie trwała 90 minut.

hastagi na stronie:

#walentynki w krakowie #walentynki krakĂłw #katarzyna freiwald #krakĂłw walentynki

Similar Posts