Samsung Athletic Cup 2011 – zawody regionalne w Krakowie zakończone

Ponad 800 młodziczek i młodzików walczyło w sobotę, 4 czerwca br., na Stadionie Lekkoatletycznym AWF o zwycięstwo w eliminacjach do finału Samsung Athletic Cup 2011. Krakowski mityng  był kolejną eliminacją z serii 16 regionalnych eliminacji w ósmej edycji profesjonalnych zawodów lekkoatletycznych dla młodzieży gimnazjalnej. Zwycięzcy eliminacji zmierzą się z reprezentantami z innych regionów 12 czerwca br. w Krakowie podczas finału Samsung Athletic Cup 2011.

W sobotę, 4 czerwca br., na Stadionie Lekkoatletycznym AWF w Krakowie odbyły się kolejne eliminacje do ogólnopolskiego cyklu zawodów lekkoatletycznych dla młodzieży – Samsung Athletic Cup 2011. Młodzi sportowcy rywalizowali w sześciu konkurencjach lekkoatletycznych: biegi na 100m, 300m, 600m (kobiety) i 1000m (mężczyźni) oraz pchnięcie kulą, skok w dal i skok wzwyż.

Doskonały wynik w biegu na 100 m osiągnęła Wioletta Dąbrowska, która zdeklasowała rywalki, osiągając czas 12,81 sekund. Szczególne wyróżnienie należy się również Ewie Łabno, która wygrała skok w dal z wynikiem 5,30 m. Na bardzo wysokim poziomie przebiegała również rywalizacja w konkurencjach męskich. Na szczególne uznanie zasługuje wynik w biegu na 100 m Dominika Jędrasa – 11,62 sekund. Bieg na 1000 m wygrał Robert Andała z czasem 2:45:85 sekund. Na cykl mityngów lekkoatletycznych Samsung Athletic Cup 2011 składa się 16 eliminacji regionalnych. Zmagania zwycięzców zawodów lokalnych będzie można podziwiać 12 czerwca br. w Krakowie w trakcie finału Samsung Athletic Cup.

Głównym celem zawodów, organizowanych od 2004 roku przez firmę Samsung Electronics, jest odkrywanie młodych, utalentowanych sportowców i umożliwienie im profesjonalnej kariery. Samsung Athletic Cup promuje również aktywny styl życia oraz zasady fair play wśród dzieci i młodzieży.

Ambasadorami ósmej edycji Samsung Athletic Cup są znani, polscy lekkoatleci: Artur Partyka, trzykrotny olimpijczyk i 12-krotny mistrz Polski w skoku wzwyż oraz Anna Jagaciak, brązowa medalistka Europy juniorów w skoku w dal, rekordzistka Polski juniorów i młodzieżowców w skoku w dal i trójskoku, która swoją karierę zaczynała od zwycięstwa w Samsung Athletic Cup 2005.

Pełne wyniki oraz więcej informacji na stronie: http://www.sport.samsung.pl/

Authors

Related posts

Top