Małopolska

Ponad 900 mieszkańców Tarnowa odwiedziło mobilny Gabinet Zdrowych Zatok

W miniony weekend tarnowianie mogli skorzystać z bezpłatnych badań przesiewowych w kierunku rozpoznania zapalenia zatok przynosowych oraz konsultacji laryngologicznych w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zdrowe Zatoki”. Nowoczesny mobilny gabinet czekał na wszystkich chętnych w Galerii Tarnovia. W ciągu trzech dni badaniom poddało się 937 osób.Tarnów to trzecie miasto na trasie tegorocznej,

W miniony weekend tarnowianie mogli skorzystać z bezpłatnych badań przesiewowych w kierunku rozpoznania zapalenia zatok przynosowych oraz konsultacji laryngologicznych w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zdrowe Zatoki”. Nowoczesny mobilny gabinet czekał na wszystkich chętnych w Galerii Tarnovia. W ciągu trzech dni badaniom poddało się 937 osób.

Tarnów to trzecie miasto na trasie tegorocznej, dwunastej już edycji kampanii. Do tej pory, we wszystkich odsłonach z bezpłatnych badań termowizyjnych i konsultacji laryngologicznych skorzystało ponad 84.000 osób.

Mieszkańcy Tarnowa licznie odwiedzali Mobilny Gabinet Zdrowych Zatok. Wiele osób nie zdawało sobie sprawy, że z pozoru zwykły katar, zatkany nos, czy ból głowy może być pierwszym symptomem zapalenia zatok. W tej edycji podczas spotkań z mieszkańcami kolejnych miast przypominamy, że nieleczone zapalenie zatok może doprowadzić do poważnych powikłań – powiedziała laryngolog dr Paulina Szczęsnowicz-Dąbrowska ze Szpitala Klinicznego w Warszawie, koordynująca badania w Lublinie.

Mieszkańcy Tarnowa, u których podczas badań termowizyjnych stwierdzono nieprawidłowości w obrębie zatok przynosowych, zostali skierowani na dalsze bezpłatne konsultacje laryngologiczne do specjalistycznej placówki.

Dodatkowo, wszystkie przebadane osoby otrzymały komplet materiałów edukacyjnych m.in. z opisem najważniejszych zasad pomocnych w utrzymaniu nosa i zatok w dobrej kondycji przez cały rok.

Mobilny gabinet „Zdrowych Zatok” na początku 2014 roku zawita jeszcze do Gliwic, Gdańska i Poznania.

O AKCJI

Kampania „Zdrowe Zatoki”, pod patronatem marki Ibuprom Zatoki, jest realizowana od 2003 roku. Celem akcji jest podniesienie świadomości Polaków na temat specyfiki zapalenia zatok przynosowych i metod jego rozpoznawania, zwrócenie uwagi na konieczność podejmowania działań profilaktycznych oraz stosowania właściwej diagnostyki i leczenia. Jest to jedyna kampania, która tak wnikliwie porusza zagadnienia związane z problemami bólów i zapalenia zatok. Szczegółowe informacje o samym badaniu i o akcji są dostępne na stronie internetowej: http://www.zdrowezatoki.pl/

Nad merytorycznym przebiegiem kampanii czuwa Rada Programowa, którą tworzą prof. dr hab. med. Dariusz Jurkiewicz, Kierownik Kliniki Otolaryngologicznej WIM CSK MON w Warszawie, dr n. med. Piotr Rapiejko specjalista otolaryngolog.

A to już wiesz?  Charytatywnie we Wrocławiu- koszykówka z TEEKANNE

 

Źródło Zdrowe Zatoki. Dostarczył netPR.pl

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy